فراموش کردن همسر سابق | مدت زمان لازم برای فراموشی

ساخت وبلاگ

فراموش کردن همسر سابق پروسه سختی است که افراد را تا مدت ها با خود درگیر می‌کند. کنار آمدن با گذشته و جدایی سختی های خود را دارد. احتمالا افرادی را دیده اید که سالها پس از جدایی هم چنان فکرشان درگیر نامزد سابقشان است و حتی افرادی نیز وجود دارند که به طور منطقی عشق سابق خود را به فراموشی سپرده اند.

منبع: فراموش کردن همسر سابق | مدت زمان لازم برای فراموشی

روزگاری به فردی علاقه داشته اید که حال نیست! شرایط سخت و دشواری است. اما باید بپذیرید، اصرار بر ماندن درست نیست و شما را فردی ضعیف نشان می‌دهد.

فراموش کردن همسر سابق با کمک از روانشناس راحت است. فراموشی به تنهایی سخت و طاقت فرسا است. در ادامه در رابطه با روش های روانشناسی فراموش کردن همسر سابق توضیح داده ایم. اما بهتر است تا روانشناس و مشاور را برای کمک در نظر بگیرید. برای کمک به خود از روانشناسان و مشاورین راهنمایی بگیرید.

فراموش کردن همسر سابق

طلاق یا حتی رهایی تجربه تلخی است که خیلی از اطراف کسب کرده اند. اما فراموش کردن همسر سابق کار هر کسی نیست و خیلی از افراد به دلیل بی اطلاعی از راه های فراموشی همچنان با خاطرات درگیر هستند. برای همه افراد این فراموشی سخت است. گاهی فراموش نکردن آثار مخرب و جبران ناپذیری را برجا خواهد گذاشت.

دلایل زیادی برای فراموش نکردن وجود دارد. علاقه به همسر سابق، خاطرات زیبا و … دخیل در فراموش نکردن هستند. اما برای ادامه زندگی باید روش های فراموش کردن همسر سابق را یاد بگیرید و پیاده کنید. گاهی این افکار به قدری آسیب زا می‌شوند که شما را به افسردگی دچار می‌کنند و طعم زندگی زیبا را برای شما تلخ می‌کنند.

راهکار برای فراموش کردن همسر سابق

برای فراموش کردن همسر سابق باید از روانشناسان کمک بگیرید و با تکیه بر علم روانشناسی به خود کمک کنید. فراموش نکردن همسر سابق فقط و فقط به شما آسیب وارد می‌کند و راه شما را دشوار می‌کند. لذت نبردن از زندگی اصلی ترین ضرر فراموش نکردن همسر سابق است. در ادامه در رابطه با فراموش کردن همسر سابق به سبک روانشناسی شما را راهنمایی کرده ایم.

1. نبود همسر سابق خود را بپذیرید

عصبانیت، ناراحتی و خشم از مراحل شکست عشقی محسوب می‌شود. اگر خیانت دلیل جدایی باشد شما را با شدت بالاتری از این احساسات روبرو می‌کند. و مدت زمان بیشتری برای فراموش کردن همسر سابق نیاز دارید.

اگر این مدت سالها طول بکشد قطعا به شما آسیب های روانی و فشارهای سنگینی وارد می‌کند. با فراموش نکردن تنها خودتان را آزاد می‌دهید و از زندگی شیرین و زیبا خود را محروم می‌کنید.

پذیرش شکست عشقی و رهایی اولین مرحله برای فراموش کردن همسر سابق است که بسیار نیز سخت و دشوار می‌باشد. سعی کنید به نبود همسر سابق خود عادت کنید و خاطراتش را از ذهن خود پاک کنید. باید حتما مراحل شکست عشقی را طی کنید تا به پذیرش برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل شکست عشقی کلیک کنید.

2. اصرار بی جا نکنید

برای فراموش کردن همسر سابق همه چیز را رها کنید. هرگز اصرار و سماجت بی جا نکنید و اگر کسی شما را نمی‌خواهد قبول کنید و در نهایت به رهایی بسپارید. فراموشی و رهایی سخت ترین مرحله شکست عاطفی است، اما چاره ای نیست و باید خود را برای زندگی جدید و لذت از فعالیت ها آماده کنیم.

رهایی به تلاش زیادی احتیاج دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. به خود احترام بگذارید، قدر خودتان را بدانید و با اصرار به خودتان بی احترامی نکنید.

3. برای فراموش کردن همسر سابق به فعالیت های مورد علاقه بپردازید

شکست عشقی نیاز به ترمیم و تنهایی دارد. همه افراد این موضوع را درک می‌کنند. اما تنهایی نیز دوره ای دارد و نباید تمام وقت و زمان خود را با تنهایی سپری کنید. خودتان را در خانه و اتاق حبس نکنید و فرصت کسب تجربه های جدید به خود بدهید. برای رهایی و پذیرش باید به بیرون بروید، با دوستان‌تان ارتباط برقرار کنید و زمان خود را با فعالیت های مورد علاقه تان سپری کنید.

ورزش، طبیعت گردی و هوای تازه باعث روحیه به شما می‌شود. به این موضوع فکر کنید که قبل از رابطه با همسرتان زندگی می‌کردید و بعد از نبود آن هم توانایی ادامه زندگی خواهید داشت.

4. بازگشت به عشق سابق را فراموش کنید

بعد از شکست عاطفی روزگار برای شما جذاب و شیرین نخواهد بود. هیچگاه مانند گذشته نمی‌توان زندگی کرد. همه افراد این موضوع را درک می‌کنند. اما به چه قیمتی؟ فراموش نکردن همسر سابق به قیمت لذت نبردن از زندگی؟ چرا همه زندگی خود را وقف افرادی می‌کنید که شما را نخواسته اند؟

کمی منطقی فکر کنید و با کمک از روانشناس تمام موضوعاتی که باعث برهم خوردن رابطه شده است را بررسی کنید. زندگی آنقدر هم طولانی نیست که به گذشته باز گردید و تمام راه های اشتباه و سخت را دوباره تکرار کنید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر همسرسابق شما خیانت کرده است، احتمال زیاد دوباره این اتفاق خواهد افتاد. برای فراموش کردن همسر سابق فرصت های جدید و تجربه زندگی جدید را امتحان کنید و از بند بازگشت به عشق سابق دوری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ازدواج با همسر سابق کلیک کنید.

5. به خودتان اهمیت بدهید

یکی از اصلی ترین راه های فراموش کردن همسر سابق اهمیت به خود است. تمام زمان و پول را صرف خودتان کنید. برای خودتان خرج کنید. به سراغ تفریح های مورد علاقه تان بروید. برای تقویت روحیه تان باید به خودتان اهمیت دهید تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند. سعی کنید به خودتان اعتماد کنید و به سراغ فعالیت های مورد علاقه تان بروید.

6. برای فراموش کردن همسر سابق خاطرات جدید بسازید

خاطرات جدید به فراموش کردن همسر سابق کمک می‌کند. سعی کنید به مکان هایی که با همسر سابق خاطره دارید نروید و در مکان های جدید خاطره سازی کنید. اگر برای خودتان خاطرات بسازید، خاطرات گذشته کمرنگ می‌شود و به تدریج کسب تجربه های جدید جزو فعالیت های زندگی شما قرار خواهد گرفت. ورزش های جدید امتحان کنید. سبک لباس جدید انتخاب کنید و به مکان های جدید سفر کنید.

7. هرگز به همسر سابق خود زنگ نزنید

اگر همسر یا نامزدتان خواست که بعد از جدایی با یکدیگر ارتباط داشته باشید هرگز نپذیرید. برای فراموش کردن همسر سابق باید نامزدتان را به کل از زندگی حذف کنید. با این اتفاق نه تنها نمی‌توانید او را فراموش کنید، بلکه خاطرات و فکر او دائم در زندگی شما خواهد ماند و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

اگر در تلاش برای فراموش کردن همسر سابق هستید تمام دایره ارتباطات با او را باید از بین ببرید.

8. به تغییر سبک زندگی فکر کنید

یکی از راه های تاثیرگذار فراموش کردن همسر سابق ، تغییر سبک زندگی است. لیستی از تمام کارهای مورد علاقه تان که با وجود همسر سابق نمی‌توانستید انجام دهید تهیه کنید.

اتاق خود را از تمام خاطرات او پاک کنید. احتمالا کادو ها و گل های خشکی در اتاق شما از طرف نامزد سابقتان بر جای مانده است. تمام این وسایل را دور بریزید و هدایای نامزد سابقان را به افراد نیازمند اهدا کنید. هرچه کمتر از نامزدتان آثار بماند، زود تر و راحت تر او را فراموش می‌کنید.

9. برای فراموش کردن همسر سابق به کشف استعدادها بپردازید

باید برای فراموش کردن همسر سابق قوی و مصمم عمل کنید. هیچ چیزی غیر ممکن نیست و شما نیز لایق زندگی با آرامش و بدون دغدغه فکری هستید. علاقه مندی ها و استعداد های خود را داخل دفترچه ای یادداشت کنید و به تقویت آنها بپردازید. با نوشتن محاسن و کشف استعدادهایتان خودتان را متقاعد خواهید کرد که تصمیم درستی گرفته اید و برای فراموش کردن همسر سابق خود مصمم تر عمل خواهید کرد.

10. دوباره عشق را تجربه می کنید

اگر رابطه قبلی تان موفق نبوده است سعی کنید با دقت بیشتری وارد رابطه جدید شوید. عشق دوباره و جایگزینی یکی از راهکارهای فراموش کردن همسر سابق است. خود را لایق بهترین های بدانید و تمام زندگی تان را صرف عشق سابق نکنید.

حتما افراد مناسب شما وجود خواهند داشت که رابطه خوب را با او تجربه خواهید کرد. به خود فرصت عشق جدید بدهید و برای ادامه زندگی باقی عمرتان را با فردی که مناسب شماست سپری کنید.

کلام آخر

فراموش کردن همسر سابق شاید برای دسته ای افراد سخت و برای دسته ای دیگر کار آسانی باشد. اما اثرات منفی بر روحیات و روان افراد می‌گذارد. بنابراین برای رهایی از این اتفاقات باید از روانشناس کمک بگیرید. روانشناسان علاوه بر اینکه به فراموشی آسان شما کمک می‌کنند، از آسیب های بعد از جدایی جلوگیری می‌کنند. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت حضوری و تلفنی به مراجعان خدمات ارائه می‎دهد. برای‌کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه فراموش کردن همسر سابق می توانید از طریق شماره تلفن 02191002360 با متخصصان تحصیلی در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو صحبت کنید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

سراسر کشور :9099070354

جهت مشاوره تلفنی با موبایل و رزرو وقت حضوری

شماره تماس با موبایل : 02191002360

منبع: فراموش کردن همسر سابق | مدت زمان لازم برای فراموشی

نینی مایند...
ما را در سایت نینی مایند دنبال می کنید

برچسب : فراموش کردن همسر سابق , مدت زمان لازم برای فراموشی, نویسنده : نینی مایند بازدید : 32 تاريخ : يکشنبه 30 بهمن 1401 ساعت: 0:46